Múdra žena počúva srdcom

Už v starých indických spisoch nazývaných „Védy“ sa píše, že keď spoznáte pravú podstatu materiálneho sveta, zaženiete smútok a  keď spoznáte pravú podstatu ducha, budete šťastní. Múdra žena počúva a vyhodnocuje situáciu, a to 24 hodín denne.
upřený pohled
Dobre si rozmyslí, kým niečo povie. Nikdy nereaguje prchko.
Ak sa čo i len raz nechá rozhodiť, muž a následne aj okolie si ju postupne prestávajú vážiť.Čo je samozrejmé.  A pocit, že vás všetci „ľutujú“ a pozerajú sa na vás „tak nejako ináč“ je viac než nepríjemný. Je to aj zdravie ohrozujúce. Keď si ženu prestane vážiť jej manžel, začne ju klamať.

Často to robí zo zúfalstva, z lásky, aj z pomsty. Musí jej dokázať, že ona je na vine, aj keby išlo o úplnu maličkosť, je žena vždy vinná. Nechajte mu to, nech si to myslí a podobnú chybu už nezopakujte. Nie ste na vine, nemyslite si to, lebo v skutočnosti to nie je pravda. Len viac premýšľajte.
krásná černovláska

„Staré dobré – dôveruj, ale preveruj“

Všetko robíte jemne a podľa vás správne, no napriek tomu nechápete prečo sa stále s partnerom hádate? A keď „jeho rečiam“ uveríte a neprídete sama na pravdu, budete pre neho hlupaňou. A verte tomu, že je jedno aká ste v skutočnosti múdra aschopná, len toľko neverte jemu, ale iba sebe.

Na druhej strane, keď pravdu viete ( aj keď je príliš krutá), zachovajte si vždy rozvahu a ženskosť. Držte si úroveň.  Rozhodnite sa pre rovnováhu a pokoj. Tak vám nemôže ublížiť nikto. Snažte sa iba pochopiť, prečo sa daná vec stala. Vždy však rozmýšľajte a trpte potichu.  

Ak cítite obaja, že sa milujete, tak to má zmysel.
Ak sa nič nezmení, ani potom, vtedy je čas na rozchod. Ľudia by sa nemali hneď vzdávať a páliť komunikačné mosty.

Naše „mojo“, naša danosť-  je ženskosť. Jej sila. Žena nechce boj, nie je feministka ak na muža ide s tzv. „ženskými zbraňami“. Čaro a sila ženskosti sa nachádza v ženskej energii,
bez ktorej by neexistoval život. Takisto ako bez mužskej energie a sily.