Keď TO prestane fungovať


Problémy s erekciousú pre muža skoro ako koniec sveta. Jeho jediná pýcha a istota v živote prestala fungovať. Často si toto zlyhanie berú muži tak veľmi k srdcu, že sa uchýlia k poháriku, alebo začnú hľadať novú partnerku medzi mladými ženami. Myslia si, že mladá krv v nich prebudí spiaceho draka. Samozrejme, že sa tak nestane a potom okrem depresie z impotencie, prichádza aj depresia z pocitu viny kvôli rozbitej rodine.

chlap

Riešenie tohto problému nie je až také zložité. Vo väčšine prípadov sa dá porucha erekcie liečiť. Môže ísť o viacero druhov porúch. Buď erekcia vôbec neprichádza, nedá sa udržať, alebo nie je penis dostatočne stoporený. Starších pánov možno poteší, že tieto problémy mávajú aj mladšie ročníky. Je však pravda, že s pribúdajúcim vekom, je väčšia pravdepodobnosť, že penis prestane poslúchať.
Práve u starších mužov môžu poruchy vzniknúť zlým životným štýlom, fajčením, pitím alkoholu, zlou stravou, alebo absenciou cvičenia. Erektilnou dysfunkciou trpí až 150 miliónov mužov, 52 % z nich sú vo veku nad 40 rokov. Dokonca hrozí, že za desať rokov sa ich počet môže zdvojnásobiť. Stresujúcim životným štýlom sa zvyšuje výskyt dysfunkcie u mladých mužov.

erekce

Podľa výskumov je vo väčšine prípadov vinníkom oslabený krvný obeh. Príčinou je oxid dusnatý v cievach. Stačí, aby postihnutý pán užíval výživové doplnky, ktoré mu predpíše lekár a problémy sa akoby šibnutím čarovného prútika vytratia. Niekedy je potrebné siahnuť na lieky
Platí pravidlo, že všetky problémy by ste mali najskôr konzultovať s lekárom, ktorý presne určí príčiny a spôsob liečby. V tomto prípade nie je hanblivosť na mieste. Ide predsa o váš sexuálny život. Navyše môžu poruchy erekcie súvisieť aj s inými ochoreniami, dokonca sú aj predzvesťou infarktu, cukrovky a rakoviny. Ak vaše problémy začali a pretrvávajú dlhšie ako pol roka, iste si dohodnite schôdzku s urológom.