Dubai Miracle Garden – milióny kvitnúcich kvetov

Ak sa toto leto chystáte na dovolenku do Spojených arabských emirátov rozhodne sa ocitnete na miestach, ktoré majú niečo „naj“. Len v tejto krajine bohatých šejkov nájdete najluxusnejší hotel, najvyšší mrakodrap, najvyššiu vyhliadku, najväčšie nákupné centrum,… a nie len to – nájdete tu aj umelé ostrovy, zlaté šperky na tržnici, a jednu z najúchvatnejších záhrad sveta.

zahrada

Dubai Miracle Garden.
Zelená oáza uprostred púšte. Kým ju nenavštívite neuveríte čo všetko sa dá z kvetov vytvoriť a ešte v tak nehostinnej oblasti.
 Dubai Miracle Garden je záhrada, v ktorej budete mať čo obdivovať celý deň (a možno aj dlhšie). K maximálnej spokojnosti návštevníkov nezabudli na prvotriedne služby ani tu. Toalety, malé obchodíky s občerstvením, suvenírmi, kiosky, tu je aj miesto prvej pomoci, bezpečnostná služba a modlitebná miestnosť.
Túto záhradu otvorili 14. februára 2013. Sviatok zamilovaných nebol náhodný. Táto záhrada je ako stvorená pre romantické chvíle, plné nádherných farieb a vôní. Zaberá plochu 72 tisíc metrov štvorcových a je v nej viac ako 45 miliónov kvetov, vysadených v rôznych mozaikách a obrazcoch.  Vďaka tomu je táto atrakcia najväčšou kvetinovou záhradou na svete. Kvetinové brány, sochy, kvitnúce lietadlo aj domy, či pyramídy, …táto záhrada je jednoducho úchvatná. Keď sem zavítate určite si prezrite krytú motýliu záhradu, kde je asi 15 tisíc motýľov (cca 25 druhov). 

dubaj

Dubai Miracle Garden je od júna do septembra zavretá. Vysoké teploty (nad 40°C)  aj napriek premyslenému zavlažovaciemu systému neprospievajú kvetom. Počas tohto obdobia záhrada prejde kompletnou úpravou, vsadia sa nové kvety a pridajú sa ďalšie atrakcie. Každú sezónu vyzerá záhrada inak.  Ak chcete vidieť záhradu v celej jej kráse najlepšie urobíte, ak ju navštívite od polovičky októbra do polovičky mája – v tomto období tam uvidíte najviac kvitnúcich kvetín.
Cena vstupného do záhrady je 9 eur na osobu. Do pavilónu motýľov, aj keď je súčasťou záhrady, si musíte kúpiť lístok tiež. Stojí 10 euro.