Chudnutie a voľba životného štýlu. Máte to v rukách predovšetkým vy!

Na každého z nás môže platiť odlišná metóda v znamení zmeny životného štýlu a úpravy nášho zaužívaného jedálnička. Dôležité je však predovšetkým to, aby sme sa s touto zmenou vedeli stotožniť. Môžem sa tak spýtať, vzdáte sa nezdravých vecí?

pánev

  • Čo sú to však nezdravé veci, ako ich definovať konkrétnejšie?

Predsa ak dnes čítate viaceré rady na internete alebo v časopisoch, tak sa z toho môžete akurát tak zblázniť. Tieto návody k „zdravému“ stravovaniu si totiž vzájomne protirečia nehovoriac o tom, že po roku už nebudú aktuálne, budú sa považovať za zastarané a „veľmi nezdravé“. Veď to možno poznáte a vychádza nám z toho zistenie, že nezdravé je prakticky všetko a mali by sme sa stravovať akurát tak pitnou vodou.

Preto skôr, než vsadíte na dotyčné rady, vsaďte v prvom rade na seba a sami musíte cítiť, ktorá strava vás zaťažuje a dala by sa obmedziť alebo nahradiť jedlom, po ktorom sa budete cítiť viac fit. V každom prípade- jesť sa musí a nepremyslenou hladovkou tak akurát niekde odpadnete, pričom tuky sa po krátkej dobe vrátia späť a možno ešte vo väčšom množstve. Preto by ste mali vsadiť na svoj prirodzený rozum a inštinkt. Verím, že ich máte a ak nie, tak ich určite nájdete, stačí úprimne počúvať samého seba a svoje telo.
No a samozrejme, zhodenie niekoľkých kíl a zachovanie si váhy, s ktorou budete spokojný/á sa nezaobíde bez pravidelného pohybu. V podstate stačí aspoň 1- hodinová prechádzka denne. Pokiaľ chceme, aby bola zmena efektívna, bez pravidelného pohybu (najlepšie na čerstvom vzduchu) sa to nezaobíde.

  • Ale je na tom vôbec niečo zlé či niečo, čo by plodilo hrôzu?

Prakticky len zvolíme ľahšie stráviteľný jedálniček a nájdeme si čas na pravidelné vychádzky, poprípade cyklistiku, turistiku alebo beh. A pokiaľ si myslíte, že na tieto aktivity nemáte čas, vaše vychádzky sa predsa môžu uskutočňovať aj v blízkom okolí. Dokonca stačí, ak na pravidelné nákupy nepôjdeme autom, ale použijeme naše nohy.

pár

  • Každopádne náš nový, zdravší životný štýl si musíme vedieť obľúbiť. To je dôležitým základom jeho efektivity a ustálených výsledkov bez ďalšieho priberania.