Bývalá tenistka Hantuchová pomohla deťom


Kto môže, pomôže

O smutných osudoch rodín sa dozvedáme z médií takmer každý deň, ale popri tom aj to, že mnoho slávnych osobností nielen vo svete, ale aj na Slovensku, prejaví sociálne cítenie a dokážu pomôcť tam, kde treba. Rodinám, hlavne s vyšším počtom detí, ktoré potrebujú zlepšiť životné podmienky. Medzi ne sa nedávno zaradila aj bývalá úspešná tenistka Daniela Hantuchová, ktorá prijala pozvanie do známej relácie V siedmom nebi. Svojou účasťou dala jasne najavo, že osud rodiny bez otca, jednej z mnohých v núdzi, jej nie je ľahostajný. Stretnutie so športovou hviezdou rodinu určite potešilo, ale to nebol hlavný dôvod pozvania športovkyne do tejto relácie. Daniela sa rozhodla, s ohľadom na katastrofálny stav hygienických podmienok, v ktorých rodina žila, darovať im novú, čistú a modernú kúpeľňu. Chcela im v prvom rade, samozrejme, pomôcť, ale hlavne chcela prebudiť spolupatričnosť povedomie ľudí a vyzvať ich, aby nezatvárali oči pre realitou a pomáhali hlavne tí, ktorí majú nadbytok.

holka

Katastrofálne podmienky

Je to príbeh 39-ročnej ženy, ktorá žila bez vody a kanalizácie spolu s dvoma deťmi, chlapcami, z ktorých jeden je dokonca zdravotne ťažko postihnutý. Smutný osud tejto rodiny má na svedomí bývalý partner ženy a biologický otec chlapcov, ktorý o nich nejaví žiadny záujem. Matka s ním však prežila ťažké chvíle, týranie, dokonca to zašlo až tak ďaleko, že ju olial benzínom a podpálil len preto, že ho odmietla v sexe. Prežila, no popáleniny mala na 40% tela, ale svojich detí sa nechce vzdať a stará sa o nich ako vie. Ľahké to však nemá. Traumy z tohto vzťahu ju sprevádzajú celý život.

koupelna

Nový začiatok

A práve pomoc Daniely, ktorú príbeh chytil za srdce, vybudovaním novej, čiste kúpeľne im určite pomôže v zlepšení hygieny bežného života, hlavne v starostlivosti o zdravotne ťažko postihnutého chlapca. Daniele za to aj my ďakujeme a rodine prajeme, aby to bola zmena naozaj k lepšiemu a šťastnejšiemu životu.