Aj muži si zaslúžia odbornú starostlivosť

V minulosti boli kadernícke a kozmetické salóny, soláriá či nechtové salóny doménou žien. Ony boli zákazníčkami, ktoré výhradne tieto salóny navštevovali a využívali ich služby. Bolo nepochopiteľné, ak by takéto miesto navštevoval pravidelne muž a nechal si aplikovať rôzne mastičky, séra a ďalšie omladzujúce prípravky, dával si masky a kondicionéry na vlasy či nebodaj si dal spraviť manikúru. No, kedysi sa to považovalo za niečo, čo by muži rozhodne nemali robiť. Muži mali byť mužmi, tvrdí chlapi, ktorí nepotrebovali rozmaznávanie. Stačilo sa dať raz za čas ostrihať a v lepšom prípade sa každé ráno oholiť a použiť nejakú tú vodu po holení.

účes

Dnešní muži si ale našťastie uvedomujú, že aj oni si zaslúžia určitú starostlivosť, a ak chcú dobre vyzerať čo najdlhšie, mali by si ju dopriať čo najčastejšie. Nie je to totiž vôbec prejav zženštilosti, ako by si mnohí mohli nahovárať. Aj mužská pokožka tváre, tela či rúk potrebuje dôkladnú a profesionálnu starostlivosť, ktorá im zabezpečí, že budú vyzerať dobre aj v pokročilom veku. Hlavnú pozornosť, ktorá je aj mužmi najčastejšie využívaná je starostlivosť o vlasy a bradu. Ako prvé si okrem iného na mužovi všimnete jeho vlasy a tvár. Dlhé vlasy a neupravené strnisko určite žiadnu ženu neoslovia, preto by ste s návštevou kaderníctva či holičstva nemali dlho otáľať, milí páni.

V týchto salónoch sa o vás postarajú profesionáli, ktorí veľmi dobre vedia, čo vám pristane a čo je pre vás najlepšie,. Ďalšie služby, ktoré môžu muži využívať sú služby kozmetických salónov. Rovnako ako ženská pleť, tak i tá mužská potrebuje z času na čas profesionálne vyčistenie a ošetrenie. Mužská tvár je namáhaná holením a o to viac si zaslúži, aby jej boli dodávané výživné krémy a masky, ktoré sú určené špeciálne pre mužov a dodávajú im všetko potrebné na to, aby vyzerala a aj bola zdravá a fit. I o ruky by sa mali muži starať. Upravené nechty a jemná pokožka rúk nebýva bohužiaľ u mužov samozrejmosťou. Treba si ale uvedomiť, že tak ako i u žien, i u mužov sú ruky akousi vizitkou, ktorú si každý všimne.

holič

Takže, milí páni, nenechajte sa dlho prosiť a začnite o seba dbať. Kľudne nechajte profesionálov, aby si starostlivosť o vašu pleť, vlasy i ruky vzali pod patronát.