Izolácia domu

V zimnom období je naozaj chladno v dôsledku čoho sa môžeme obávať toho najhoršieho- prechladnutia. Máte vo vašom dome riešenú dostatočnú izoláciu stien?

Izolácia domu

Dôležitý faktor

Navrhnúť správnu izoláciu od základu domu je takpovediac kľúčové riešenie pre všetky typy domu, aby základy mohli fungovať, tak ako majú. Ak sa tepelná izolácia nezačne hneď na začiatku realizovať, môžete v budúcnosti rátať s tým, že vás to skôr či neskôr čaká a vy tak môžete mať väčšiu finančnú stratu. Akú izoláciu je možné a nevyhnutné vykonať ? V prvom rade proti vlhkosti, pretože ak by sme to zanedbali, mohli by nás nepríjemne prekvapiť plesne na stenách. V zime nás môže poriadne potrápiť chlad.

new-home-1664284_1920

Aký materiál potrebujeme k príprave izolácii?

V podstate máme tri základné hydroizolácie, ktoré možno použiť a to povlakovú, vodotesnú (z betónu) a tiež takzvanú kryštalickú. Za najviac používanú možno určiť povlakovú, ktorá ma dve spôsoby nanášania. Jeden zo spôsobov je natieranie hydroizolačnej hmoty, ďalší je striekaním spomínanej hmoty. Obe techniky majú ten istý výsledok a spĺňa kritéria.

V skutočnosti existujú rôzne ďalšie spôsoby ako izolovať stavbu, podstatné je, že musí byť zrealizovaná naozaj kvalitne. Ak by sa to zanedbalo pri realizácii, mohli by vzniknúť problémy v podobe vlhnutia stien a následné presakovanie vody do bytu čo by bola veľmi nepríjemná skúsenosť. Ako sme už spomínali je riziko vzniknutia plesní, čo nie je možné brať na ľahkú váhu, pretože plesne sú choroboplodné zárodky, pri ktorých by sme mohli mať zdravotné problémy. Takže y sme to nemali len tak ľahko podceniť.

facade-insulation-978999_1920

Dobré rady na záver

Ak ste rozmýšľali alebo máte začatú stavbu a teda nechcete doplatiť na vlhkosť vo svojom dome a obávať sa vzniknutých plesní, radšej si priplaťte za kvalitnú prácu vykonávanú odborníkmi na izoláciu domu. Ale ak bývate v paneláku, tak potom to nie je predsa vaša starosť ale starosť výhradne bytového družstva, ktoré je povinné vytvoriť podmienky ako je hydroizolácia-zateplenie domu Taloa.sk.